افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ همه چیز داشت / شروع طوفانی آلمان

افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ همه‌چیز داشت. گل‌های زیاد، پنالتی، اخراج، گل به خودی. هیچکدام از افتتاحیه‌‌های دیگر در تاریخ ۶۴ ساله جام ملت‌های اروپا همه این موارد با هم را نداشته‌اند و این شاید نوید یک تورنومنت تماشایی را بدهد.

آلمان که تا قبل از شروع مسابقات تردیدهایی در مورد کیفیتش وجود داشت. به بهترین شکل ممکن کار را شروع کرد. پیروزی ۵-۱ آنها مقابل اسکاتلند بهترین پیروزی تاریخ آنها در مسابقات یورو بود. این بازی البته قاطعانه‌ترین پیروزی در بازی‌های افتتاحیه همه ۱۷ دوره یورو هم بود. ۲ گل اول‌شان را هم دو مهاجم جوان ۲۱ساله‌شان زدند که تا چندوقت پیش مشخص نبود ناگلزمن می‌خواهد باتوجه به سبک بازی‌ یکسان‌شان از کدامیک استفاده کند. سرمربی آلمان دچار وضعیت سرمربیان انگلیس در یک دهه گذشته برای کار با دو هافبک بسیار خوب اما شبیه به هم فرانک لمپارد و استیون جرارد شده بود. او اما برعکس مربیان انگلیس به راه حلی برای این مشکل رسید و موفق شد هر دو را در سیستمش وارد کند. نتیجه در بازی اول درخشان بود و حتی موسیالا بهترین بازیکن بازی افتتاحیه هم شد.

کروس مطابق انتظار درخشید و کارهای کروسی انجام داد. او ۱۰۲ پاس داد که فقط یکی از آنها خطا رفت؛ دقت ۹۹ درصد!

اسکاتلند در آن سو شب فاجعه‌باری را سپری کرد. این بدترین شکست تاریخ‌شان در یورو بود. ناگلزمن بعد از بازی گفت «اصلا انتظار نداشتم آنها در ۲۰ دقیقه نخست انقدر بد و بدون جدیت باشند» آنها البته یک نیمه را ۱۰ نفره بازی کردند ولی از همان اول نشان دادند روزشان نیست. تنها گل‌شان اما از روی یکی از حربه‌های همیشگی‌شان در این سال‌ها بدست آمد؛ ضربه کاشته.

آلمان تا به حال ۷ بار قهرمان جام‌جهانی و یورو شده. در همه این ۷ دوره آنها بازی اول‌شان را برده‌اند. ظاهرا هروقت آنها جام را خوب شروع کنند، می‌توانند منتظر دست‌آوردی خوب باشند. مثلا در سه جام قبلی که نتایج بدی گرفتند(۲ جام جهانی گذشته و یورو ۲۰۲۰) بازی اول را باختند. در قطر ۲-۱ به ژاپن. در یورو ۲۰۲۰ یک هیچ به فرانسه و در جام جهانی روسیه یک هیچ به مکزیک. اینبار اما بازی اول را بردند. خیلی هم خوب بردند. شاید بتوانند خوب هم به پایان برسانند؛ این مانشافت کمی ترسناک بود.

بازی بعدی آلمان: چهارشنبه با مجارستان (۱۹:۳۰)
بازی بعدی اسکاتلند: چهارشنبه با سوئیس (۲۲:۳۰)

0 دیدگاه در “افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ همه چیز داشت / شروع طوفانی آلمانافزودن → خودتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس