پلی‌استیشن و پینگ‌پونگ؛ معضل همیشگی ایتالیا در آلمان

آخرین بازی که یک تورنومنت مهم فوتبالی در آلمان میزبانی می‌شد، جام‌جهانی ۲۰۰۶ بود. جایی که ایتالیا در نهایت قهرمان شد. این تیم حالا مدافع عنوان قهرمانی‌ یورو است و باید امشب در اولین بازی‌اش در گروه مرگ به مصاف آلبانی برود. 

قبل از شروع مسابقات اخباری از اردوی ایتالیا آمد که اسپالتی بازی کردن با پلی‌استیشن را برای بازیکنانش منع کرده. گرچه او بعدا در کنفرانس خبری قبل از بازی گفت: «اینها دروغ است و ما اصلا اتاق بازی در هتل‌مان داریم. من فقط گفتم از شب‌بیداری پرهیز کنند تا صبح سر تمرین سرحال باشندبا این همه موضوع سپری کردن اوقات فراغت بازیکنان در اردوهای ملی همیشه محل بحث بوده. 

همین تیم ایتالیا در سال ۲۰۰۶ هم وقتی به آلمان آمده بود نزدیک بود اینجور کارهای بازیکنانش کار دستش دهد. بوفون قبلا در مصاحبه‌ای گفته بود که آنها عادت داشتند عصرها پینگ‌پونگ بازی کنند. آن موقع هنوز شبکه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند انقدر فراگیر نشده بودند و بوفون می‌گوید تا جایی که می‌شده وقتش را با این ورزش سپری می‌کرده و به محض پایان تمرینات، دستکشش را در می‌آورده و راکت به دست می‌گرفته.

ظاهرا قبل از مسابقه یک‌چهارم نهایی با اوکراین، بوفون و سیمونه بارونه با همدیگر تنیس روی میز بازی می‌کنند و بارونه شکست سختی به دروازه‌بان دوست‌داشتنی آتزوری وارد می‌کند. بوفون انقدر عصبانی می‌شود که راکتش را پرت می‌کند. راکت به شیشه پارتیشن می‌خورد و کف زمین پر می‌شود از تکه‌های شیشه. بوفون اگر کمی بی‌احتیاطی می‌کرد شاید پایش می‌برید و ادامه مسابقات را از دست می‌داد و آنوقت دیگر اصلا خبری از درخشش در بازی فینال جلوی فرانسه و زیدان نبود. 

خودش می‌گوید لیپی، سرمربی ایتالیا حسابی از این وضعیت عصبانی می‌شود: «نزدیک بود مرا بکشد

حالا ۱۸ سال بعد از آن روزها(اوه! واقعا ۱۸ سال از آن روزها گذشته!) بازی خارج از تمرین بازیکنان ایتالیا حاشیه‌ساز شده. اینبار دیگه دوره و زمانه عوض شده و خبری از راکت و تنیس روی میز نیست. اینبار بحث پلی‌استیشن است و شب‌بیداری. به قول اسپالتی: «ما نمی‌رویم به آلمان تا در بازی کال‌آف دیوتی قهرمان شویم، می‌رویم که از عنوان دوره گذشته‌مان دفاع کنیم

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید خود آلمان هم در جام جهانی ۲۰۱۸ با چنین معضلی رو به رو بود. می‌گفتند بازیکنان عادت دارند تا نیمه‌شب با گوشی‌های همراه‌شان آنلاین باشند و بازی کنند.

راه حل آلمان برای آن دوره جالب بود: شب‌ها وای‌فای هتل را قطع می‌کردند. ولی در نهایت کارساز نشد. آنها یکی از بدترین جام‌های جهانی‌شان را سپری کردند.

0 دیدگاه در “پلی‌استیشن و پینگ‌پونگ؛ معضل همیشگی ایتالیا در آلمانافزودن → خودتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس